jesteś tutaj: strona główna > o mnie

Kilka słów o mnie

...czyli o mnie, moich kwalifikacjach i predyspozycjach do nauczania małych dzieci

Mam na imię Ania i uwielbiam miło spędzać czas z moją rodzinką. Mam wspaniałego męża i cudownych synków, którzy urodzili się w 2009 i 2012 roku. Moją pasją jest nauczanie języka niemieckiego, choć uczę też angielskiego. Jestem osobą, która nie potrafi usiedzieć w miejscu. Zawsze mam mnóstwo pomysłów jak zagospodarować czas sobie i innym. Uwielbiam spędzać czas z dziećmi oraz rozwijać ich umiejętności przez zabawę.

Kilka ważnych informacji o mojej znajomości języka i wykształceniu:

jak nauczyłam się języka niemieckiego

 • języka niemieckiego nauczyłam się w Niemczech, gdzie spędziłam dzieciństwo
  Jako niespełna czteroletnie dziecko wyjechałam z rodzicami do Niemiec, gdzie zostałam posłana do przedszkola, wtedy nie znałam ani jednego słowa po niemiecku. Przebywając w otoczeniu niemieckojęzycznym nauczyłam się języka niemieckiego w przeciągu kilku miesięcy. Potem uczęszczałam do niemieckiej szkoły podstawowej, gdzie uczyłam się czytać i pisać.

i jakie szkoły i kursy predyspozycyjne ukończyłam

 • kolegium nauczycielskie na Uniwersytecie Warszawskim
  Już pod koniec szkoły średniej odkryłam swoją pasję, jaką było nauczanie. Chętnie pomagałam kolegom i koleżankom w języku niemieckim. Brakowało mi jednak warsztatu, jaki udało mi się nabyć dzięki studiom nauczycielskim. To właśnie tu przekazano mi niezbędną wiedzę jak skutecznie uczyć. Na tych studiach zwrócono moją uwagę na nowy trend – nauczanie małych dzieci. Temat ten wydawał mi się ciekawy, więc postanowiłam się nim bardziej zainteresować i poświęciłam mu wiele czasu, pisząc moją prace licencjacką o nauczaniu małych dzieci.
 • Lingwistykę Stosowaną na Uniwersytecie Warszawskim
  Następnie pogłębiałam moją już zdobytą wiedzę z zakresu dydaktyki oraz dodatkowo zajęłam się tłumaczeniami.
 • kurs jak nauczyć małe dziecko czytać
  Chcąc nadal pogłębiać moją wiedzę, udoskonalać mój warsztat z zakresu nauczania małych dzieci oraz uatrakcyjniać moje zajęcia postanowiłam dowiedzieć się nieco więcej o nauczaniu czytania.
 • kurs jak nauczyć małe dziecko matematyki
  Widząc jak wiele problemów mają obecnie dzieci już w szkołach podstawowych z matematyką postanowiłam nauczyć się, jak mogę pomóc naszym pociechom w zrozumieniu tej dziedziny.

Czy wiesz, że...

 • Twoje dziecko nauczy się, bądź już się nauczyło jednego z najtrudniejszych języków świata, jakim jest język polski.
 • Maluchy są w stanie przyswoić każdy język, w którym będziemy do nich mówić i czynią to w ten sam sposób, jak uczą się języka ojczystego.
 • Dziecko najłatwiej i najszybciej uczy się w wieku do 8 lat, ponieważ gdy dziecko osiągnie ten wiek proces wzrostu mózgu jest już praktycznie zakończony.
Zapisy na kursy języka niemieckiego

Odpowiednia szkoła językowa dla małego dziecka

 • efektywne i ciekawe zajęcia
 • program nauczania opracowany specjalnie dla najmłodszych

Kontakt ze mną

do góry