jesteś tutaj: strona główna > dla rodziców

Dla rodziców

Jedno z najtrudniejszych pytań jakie zadają sobie rodzice to: Kiedy dziecko powinno rozpocząć naukę?

Odpowiedź jest prosta im wcześniej tym lepiej dla twojego dziecka. Nie doceniamy naszych małych pociech, a prawda jest taka, że płonie w nich nieograniczona żądza uczenia się i zaczynają się uczyć zaraz po urodzeniu.

Dziecko uczy się praktycznie cały czas, a sposób w jaki się uczy często doprowadza rodziców do szaleństwa. Dziecko jest bardzo ciekawe świata musi wszystko dotknąć, a więc ściągnąć żeby poczuć, usłyszeć ,więc często uderza przedmiotem o podłogę bądź o inny przedmiot, powąchać i spróbować, więc wsadzić do buzi. Przeważnie zajmuje to dziecku około 10 sekund. Gdy nasza pociecha zbada przedmiot porzuca go i szuka nowego, gdyż pragnie poznać wszystko co je otacza. Pomóżmy więc naszym pociechom i pozwólmy im nauczyć się jak najwięcej, nowych rzeczy a nie tylko one będą szczęśliwe lecz również my.

Decydujący dla całej przyszłości jest okres od roku do pięciu lat. Jest to okres w którym mózg dziecka jest całkowicie otwarty na wszelkie informacje. W tym wieku dziecko przyswaja wszystko bez jakiegokolwiek świadomego wysiłku. Dziecko bez trudu może nauczyć się nawet pięciu języków obcych. Jest to więc idealny wiek by rozpocząć naukę kilku języków. Należy również pamiętać, że szanse na znakomite opanowanie języka po ukończeniu przez naszą pociechę sześciu lat znacznie maleją. Im później dziecko zaczyna się uczyć języka tym trudniej mu to przychodzi.

Kolejnym bardzo ważnym etapem jest okres od pięciu do ośmiu lat. W tym czasie należy dziecko przygotować do bardzo ważnego etapu jakim jest szkoła. Musimy przekonać nasze dzieci, że nauka to świetna zabawa, a nie nudny obowiązek. Powinniśmy sobie również zdawać sprawę z tego, że w szkole nikt naszych maluchów nie nauczy jak szybko przyswajać materiał, którego będą od niego wymagać. Dlatego to rodzice muszą zadbać o to by ich dziecko nauczyło się jak najefektywniej przyswajać wiedzę.

Wiek od ośmiu do dwunastu lat to okres poszerzania już zdobytych umiejętności, w tym czasie powinniśmy wzmacniać zainteresowania dziecka i pozwalać mu decydować czego chce się uczuć. Jeśli chodzi o język dziecko powinno wybierać tematykę, którą jest zainteresowane, bo w ten sposób uczy się tego co mu się w życiu przyda i robi to chętnie. Należy też pogłębiać wiedzę dotyczącą technik uczenia się.

Podsumowując

Dziecko najłatwiej i najszybciej uczy się w wieku do 8 lat, ponieważ gdy dziecko osiągnie ten wiek, proces wzrostu mózgu jest już praktycznie zakończony. Zadbajmy więc o to by naszym pociechą było łatwiej w życiu i by nauka przychodziła im bez trudu.

Czy wiesz, że...

  • Twoje dziecko nauczy się, bądź już się nauczyło jednego z najtrudniejszych języków świata, jakim jest język polski.
  • Maluchy są w stanie przyswoić każdy język, w którym będziemy do nich mówić i czynią to w ten sam sposób, jak uczą się języka ojczystego.
  • Dziecko najłatwiej i najszybciej uczy się w wieku do 8 lat, ponieważ gdy dziecko osiągnie ten wiek proces wzrostu mózgu jest już praktycznie zakończony.
Zapisy na kursy języka niemieckiego

Odpowiednia szkoła językowa dla małego dziecka

  • efektywne i ciekawe zajęcia
  • program nauczania opracowany specjalnie dla najmłodszych

Kontakt ze mną

do góry