jesteś tutaj: strona główna > grupy

Grupy zajęciowe

3-5 latki

To zajęcia dla przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat. Jest to świetny okres by rozpocząć naukę języka, dzieci chętnie się bawią i są w stanie nauczyć się języka obcego w ten sam sposób jak języka ojczystego. Więc pozwalamy dzieciom aby osłuchały się języka, gdyż w ten sposób najszybciej nauczą się mówić. Na zajęciach będziemy więc dużo śpiewać, uczyć się wierszyków itd. nie zmuszam dzieci do mówienia, gdyż to powoduje blokady, każde dziecko zacznie śpiewać i mówić w swoim czasie, w grupie zawsze raźniej. Zaczniemy również malować i wycinać, będziemy uczyć się czytać oraz liczyć.

6-9 latki

To zajęcia dla dzieci, które uczęszczają do klas I-III. Jest to bardzo dobry okres by rozpocząć naukę języka, dzieci nadal chętnie się bawią i uczą się jeszcze dość szybko. Lecz na rezultaty trzeba będzie troszkę dłużej poczekać. Dzieci, które dopiero idą do szkoły muszą się oswoić z nową sytuacją( jeśli do tej pory twoje dziecko nie uczyło się języka pozwoliłabym się mu najpierw oswoić ze szkolną rzeczywistością, a dopiero po kilku miesiącach wprowadziłabym kolejne zajęcia). Na zajęciach dzieci najpierw powinny się osłuchać języka, gdyż w ten sposób najszybciej nauczą się poprawnie mówić. Będziemy dużo śpiewać, uczyć się wierszyków itd. Sukcesywnie przejdziemy do czytania, a następnie pisania. Będziemy również malować, wycinać, tworzyć różne rzeczy oraz uczyć się liczyć. A poza tym nauczymy się również jak efektywnie przyswajać wiedzę.

10-12 latki

To zajęcia dla dzieci które uczęszczają do klas IV-VI. Jest to dobry okres na poszerzanie wiedzy już zdobytej. Nasze pociechy nie chcą być już traktowane jak małe dzieci. Trudniej jest nauczyć dziecko za pośrednictwem metody naturalnej, gdyż dzieciaki niechętnie bawią się w proste gry. Poza tym bariera językowa staje się coraz większa. W związku z tym program oraz tematyka jest dostosowana do ich poziomu. Na zajęciach będziemy więc odgrywać sceny z życia codziennego. Dążę jednak do tego by język polski towarzyszył nam zaledwie przez kilka godzin, żeby przekazać dzieciom tylko podstawy i następnie używać tylko języka niemieckiego. Ta metoda zazwyczaj sprawdza się rewelacyjnie. Najpierw uczymy się mówić, potem czytać, a następnie pisać. Na tym etapie również przekazuję informacje o tym, jak efektywnie uczyć się.

13-15 latki

To zajęcia dla młodzieży uczęszczającej do klas I-III. Nasze pociechy chcą być traktowane jak dorośli i nie chcą byśmy kontrolowali je na każdym kroku. W związku z tym trzeba naszym dorastającym dzieciakom pozwolić na trochę luzu, by mogły rozwinąć skrzydła. Zdecydowanie więcej nauczą się, kiedy będą miały coś do powiedzenia na zajęciach i jeśli zauważą, że uczymy się tego co w życiu może im się przydać. Ćwiczymy wszystkie sprawności językowe (mówienie, czytanie, rozumienie ze słuchu i pisanie). Ze względu na małe grupy możemy dużo czasu poświęcić na mówienie. Odgrywamy często różne scenki z życia codziennego. Bardzo zależy mi na tym, aby moi uczniowie nie bali się mówić. Poza tym uczymy się pisać maile, smsy, podania, pisma, czyli uczymy się tego, co w komunikacji z obcokrajowcem jest bardzo przydatne.

Kurs przygotowujący do egzaminu gimnazjalnego
Poziom podstawowy

Na tych zajęciach poświęcamy dużo czasu na usystematyzowanie wiedzy, która będzie nam potrzebna do zdania egzaminu. Zbieramy potrzebne słownictwo, rozwiązujemy testy gimnazjalne z ubiegłych lat oraz koncentrujemy się na zadaniach egzaminacyjnych, ponieważ trening czyni mistrza.

Kurs przygotowujący do egzaminu maturalnego
Poziom podstawowy

Na tych zajęciach poświęcamy dużo czasu na usystematyzowanie wiedzy, która będzie nam potrzebna do zdania egzaminu. Zbieramy potrzebne słownictwo, ćwiczymy wszystkie sprawności językowe (mówienie, czytanie, rozumienie ze słuchu i pisanie), rozwiązujemy testy maturalne z ubiegłych lat oraz koncentrujemy się na zadaniach egzaminacyjnych, ponieważ trening czyni mistrza.

16-18 latki

To zajęcia dla młodzieży uczęszczającej do klas I-III. Młodzież w tym wieku, wie po co przychodzi na zajęcia. Osoby w tym wieku zazwyczaj mają już sprecyzowane cele i wiedzą, że ten język przyda się im w życiu, dlatego się go uczą. Nie chcą byśmy ich kontrolowali na każdym kroku. Zajęcia muszą być więc dostosowane do potrzeb ucznia, więc uczymy się na nich tego co w życiu przydaje się. Ćwiczymy wszystkie sprawności językowe (mówienie, czytanie, rozumienie ze słuchu i pisanie). Ze względu na małe grupy możemy dużo czasu poświęcić na mówienie. Często odgrywamy różne scenki z życia codziennego. Bardzo zależy mi na tym, aby moi uczniowie nie bali się mówić. Poza tym uczymy się pisać maile, smsy, podania, pisma, czyli wszystko to, co w komunikacji z obcokrajowcem jest bardzo przydatne.

Czy wiesz, że...

  • Twoje dziecko nauczy się, bądź już się nauczyło jednego z najtrudniejszych języków świata, jakim jest język polski.
  • Maluchy są w stanie przyswoić każdy język, w którym będziemy do nich mówić i czynią to w ten sam sposób, jak uczą się języka ojczystego.
  • Dziecko najłatwiej i najszybciej uczy się w wieku do 8 lat, ponieważ gdy dziecko osiągnie ten wiek proces wzrostu mózgu jest już praktycznie zakończony.
Zapisy na kursy języka niemieckiego

Odpowiednia szkoła językowa dla małego dziecka

  • efektywne i ciekawe zajęcia
  • program nauczania opracowany specjalnie dla najmłodszych

Kontakt ze mną

do góry